首頁 > INFINEON代理商 > IPD60R3K3C6ATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD60R3K3C6ATMA1
型號描述:
N-Channel 600 V 1.7A (Tc) 18.1W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
型號:
IPD60R3K3C6ATMA1
品牌:
INFINEON
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
2500
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.3Ohm @ 500mA, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
18.1W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 40µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
4.6 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
93 pF @ 100 V