首頁 > INFINEON TECHNOLOGIES代理商 > IPD60R280P7ATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD60R280P7ATMA1
型號描述:
N-Channel 600 V 12A (Tc) 53W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
型號:
IPD60R280P7ATMA1
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
280mOhm @ 3.8A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
53W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 190µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
18 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
761 pF @ 400 V