IMLT65R015M2HXTMA1
- 型號描述:
N-Channel 650 V 142A (Tc) 600W (Tc) Surface Mount PG-HDSOP-16-6
- 型號:
- IMLT65R015M2HXTMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 1800
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 16-PowerSOP Module
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- SiCFET (Silicon Carbide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 142A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 18mOhm @ 64.2A, 18V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 600W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 5.6V @ 13mA
- Supplier Device Package
- PG-HDSOP-16-6
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 15V, 18V
- Vgs (Max)
- +23V, -7V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 79 nC @ 18 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2792 pF @ 400 V