首頁 > INFINEON代理商 > IKY140N120CH7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IKY140N120CH7XKSA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 1200 V 232 A 962 W Through Hole PG-TO247-4-U10
型號:
IKY140N120CH7XKSA1
品牌:
INFINEON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-4
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type
Standard
Reverse Recovery Time (trr)
101 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 140A
Supplier Device Package
PG-TO247-4-U10
IGBT Type
Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C
50ns/407ns
Switching Energy
2.64mJ (on), 3.9mJ (off)
Test Condition
Gate Charge
1032 nC
Current - Collector (Ic) (Max)
232 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm)
560 A
Power - Max
962 W