首頁 > INFINEON代理商 > IKW50N60H3FKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IKW50N60H3FKSA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 100 A 333 W Through Hole PG-TO247-3-1
型號:
IKW50N60H3FKSA1
品牌:
INFINEON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
IGBT Type
Trench Field Stop
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
200 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.3V @ 15V, 50A
Power - Max
333 W
Switching Energy
2.36mJ
Input Type
Standard
Gate Charge
315 nC
Td (on/off) @ 25°C
23ns/235ns
Test Condition
400V, 50A, 7Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr)
130 ns
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)