首頁 > INFINEON TECHNOLOGIES代理商 > IKW40N120H3FKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IKW40N120H3FKSA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 1200 V 80 A 483 W Through Hole PG-TO247-3-1
型號:
IKW40N120H3FKSA1
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
80 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
160 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 40A
Power - Max
483 W
Switching Energy
4.4mJ
Gate Charge
185 nC
Td (on/off) @ 25°C
30ns/290ns
Test Condition
600V, 40A, 12Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr)
355 ns
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)