IKD15N60RFATMA1
- 型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 30 A 250 W Surface Mount PG-TO252-3
- 型號:
- IKD15N60RFATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Operating Temperature
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Input Type
- Standard
- Reverse Recovery Time (trr)
- 74 ns
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.5V @ 15V, 15A
- Trench Field Stop
- Td (on/off) @ 25°C
- 13ns/160ns
- Switching Energy
- 270µJ (on), 250µJ (off)
- Test Condition
- 400V, 15A, 15Ohm, 15V
- Gate Charge
- 90 nC
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 30 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 600 V
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 45 A
- Power - Max
- 250 W