IKD15N60RATMA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 30 A 250 W Surface Mount PG-TO252-3
型號:
IKD15N60RATMA1
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type
Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 15A
Supplier Device Package
PG-TO252-3
IGBT Type
Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C
16ns/183ns
Switching Energy
370µJ (on), 530µJ (off)
Test Condition
400V, 15A, 15Ohm, 15V
Gate Charge
90 nC
Current - Collector (Ic) (Max)
30 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector Pulsed (Icm)
45 A
Power - Max
250 W