首頁 > INFINEON代理商 > IHW30N110R3FKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IHW30N110R3FKSA1
型號描述:
型號:
IHW30N110R3FKSA1
品牌:
INFINEON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type
Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 15V, 30A
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
IGBT Type
Trench
Td (on/off) @ 25°C
-/350ns
Switching Energy
1.15mJ (off)
Test Condition
600V, 30A, 15Ohm, 15V
Gate Charge
180 nC
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1100 V
Current - Collector Pulsed (Icm)
90 A
Power - Max
333 W