IGW30N60H3FKSA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 60 A 187 W Through Hole PG-TO247-3-1
型號:
IGW30N60H3FKSA1
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
IGBT Type
Trench Field Stop
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 30A
Power - Max
187 W
Switching Energy
1.38mJ
Input Type
Standard
Gate Charge
165 nC
Td (on/off) @ 25°C
21ns/207ns
Test Condition
400V, 30A, 10.5Ohm, 15V
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)