首頁 > INFINEON代理商 > IDD10SG60CXTMA2
影像僅供參考,以產品規格為準
IDD10SG60CXTMA2
型號描述:
Diode 600 V 10A Surface Mount PG-TO252-3
型號:
IDD10SG60CXTMA2
品牌:
INFINEON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F
290pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
10A
Supplier Device Package
PG-TO252-3
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
90 µA @ 600 V