20879-030E-01
- 型號描述:
30 Position Receptacle Connector 0.016" (0.40mm) Surface Mount, Right Angle Gold
CABLINE-UM RECEPTACLE 30P
- 型號:
- 20879-030E-01
- 品牌:
- I-PEX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Shielded, Solder Retention
- Connector Type
- Receptacle
- Voltage Rating
- 100VAC
- Current Rating (Amps)
- Varies by Wire Gauge
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions
- 30
- Style
- Board to Cable/Wire
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Contact Type
- Outer Shroud Contact
- Fastening Type
- Latch Holder
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- 2.2mm
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.016" (0.40mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 1.18µin (0.030µm)
- Contact Finish - Post
- Gold
- Contact Length - Post
- Insulation Height
- 0.060" (1.53mm)