20799-060E-01
- 型號描述:
60 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.020" (0.50mm) Surface Mount
CONN FFC VERT 60POS 0.5MM SMD
- 型號:
- 20799-060E-01
- 品牌:
- I-PEX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Solder Retention
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 50V
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Positions
- 60
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Termination
- Solder
- Height Above Board
- 0.260" (6.60mm)
- Locking Feature
- Auto Lock
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Actuator Material
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Contact Material
- Copper Alloy
- FFC, FCB Thickness
- 0.30mm