首頁 > I-PEX代理商 > 20720-040E-02
影像僅供參考,以產品規格為準
20720-040E-02
型號描述:
40 Position FFC Connector Contacts, Top and Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC 40POS 0.5MM SMD R/A
型號:
20720-040E-02
品牌:
I-PEX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.075" (1.90mm)
Locking Feature
Auto Lock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Phosphor Bronze
Contact Material
Copper Alloy
FFC, FCB Thickness
0.33mm