首頁 > I-PEX代理商 > 20617-080E-01
影像僅供參考,以產品規格為準
20617-080E-01
型號描述:
80 Position FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.016" (0.40mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC 80POS 0.4MM SMD R/A
型號:
20617-080E-01
品牌:
I-PEX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
80
Pitch
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.035" (0.88mm)
Locking Feature
Flip Lock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material
Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness
0.20mm