首頁 > I-PEX代理商 > 20525-060E-02
影像僅供參考,以產品規格為準
20525-060E-02
型號描述:
60 Position Receptacle Connector 0.016" (0.40mm) Surface Mount, Right Angle Gold
CABLINE-CA RECEPTACLE 60P
型號:
20525-060E-02
品牌:
I-PEX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Shielded, Solder Retention
Connector Type
Receptacle
Voltage Rating
100VAC
Current Rating (Amps)
Varies by Wire Gauge
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
60
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Type
Outer Shroud Contact
Fastening Type
Push-Pull
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Mated Stacking Heights
1.11mm
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.016" (0.40mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
3.94µin (0.100µm)
Contact Finish - Post
Gold
Contact Length - Post
Insulation Height
0.039" (1.00mm)