首頁 > I-PEX代理商 > 20455-050E-76
影像僅供參考,以產品規格為準
20455-050E-76
型號描述:
50 Position Receptacle Connector 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle Gold
CABLINE-VS RECEPTACLE 50P
型號:
20455-050E-76
Contact Type
Outer Shroud Contact
Number of Positions
50
Pitch - Mating
0.020" (0.50mm)
Number of Rows
1
Row Spacing - Mating
Fastening Type
Push-Pull
Insulation Height
0.039" (1.00mm)
Contact Length - Post
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Features
Solder Retention
Voltage Rating
100VAC