首頁 > I-PEX代理商 > 20455-040E-76
影像僅供參考,以產品規格為準
20455-040E-76
型號描述:
40 Position Receptacle Connector 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle Gold
CABLINE-VS RECEPTACLE 40P
型號:
20455-040E-76
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Shielded, Solder Retention
Voltage Rating
100VAC
Number of Positions
40
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Fastening Type
Latch Holder
Mated Stacking Heights
0.88mm
Pitch - Mating
0.020" (0.50mm)
Insulation Height
0.039" (1.00mm)