首頁 > Honeywell代理商 > V15T16-EZ100A06
影像僅供參考,以產品規格為準
V15T16-EZ100A06
型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
微動/押扣開關 V Basics
型號:
V15T16-EZ100A06
品牌:
Honeywell
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPDT
Switch Function
On-Mom
Current Rating (Amps)
16A (AC)
Voltage Rating - AC
250 V
Actuator Type
Lever, Roller
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection
Features
Operating Force
60gf
Release Force
10gf
Operating Position
0.812" (20.6mm)
Pretravel
0.125" (3.2mm)
Differential Travel
0.047" (1.2mm)
Overtravel
0.051" (1.3mm)
Mechanical Life
5,000,000 Cycles
Electrical Life
50,000 Cycles
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C