首頁 > Honeywell代理商 > V15T16-CZ300A05-K
影像僅供參考,以產品規格為準
V15T16-CZ300A05-K
型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
微動/押扣開關 Lever Roller 16A @250VAC SPDT
型號:
V15T16-CZ300A05-K
原廠包裝量:
1200
Current Rating (Amps)
16A (AC)
Voltage Rating - AC
250 V
Actuator Type
Lever, Roller
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Force
350gf
Release Force
60gf
Operating Position
0.812" (20.6mm)
Pretravel
0.063" (1.6mm)
Differential Travel
0.016" (0.4mm)
Overtravel
0.030" (0.76mm)
Mechanical Life
1,000,000 Cycles
Electrical Life
50,000 Cycles
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C