首頁 > Honeywell代理商 > V15T16-CZ200
影像僅供參考,以產品規格為準
V15T16-CZ200
型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
型號:
V15T16-CZ200
品牌:
Honeywell
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:44 倍增量:1
Circuit
SPDT
Switch Function
On-Mom
Current Rating (Amps)
16A (AC)
Voltage Rating - AC
250 V
Actuator Type
Round (Pin Plunger)
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection
Features
Operating Force
200gf
Release Force
50gf
Operating Position
0.579" (14.7mm)
Pretravel
0.063" (1.6mm)
Differential Travel
0.016" (0.4mm)
Overtravel
0.030" (0.76mm)
Mechanical Life
5,000,000 Cycles
Electrical Life
50,000 Cycles
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C