V15T16-CZ200-000-2
- 型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
- 型號:
- V15T16-CZ200-000-2
- 品牌:
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Current Rating (Amps)
- 16A (AC)
- Voltage Rating - AC
- 125 V
- Actuator Type
- Round (Pin Plunger)
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Operating Force
- 200gf
- Release Force
- 50gf
- Operating Position
- 0.579" (14.7mm)
- Pretravel
- 0.060" (1.5mm)
- Differential Travel
- 0.020" (0.51mm)
- Overtravel
- 0.030" (0.76mm)
- Mechanical Life
- 5,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C