V15T16-CZ100A06-K
- 型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
- 型號:
- V15T16-CZ100A06-K
- 品牌:
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
數量:
- Circuit
- SPDT
- Switch Function
- On-Mom
- Current Rating (Amps)
- 16A (AC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Actuator Type
- Lever, Roller
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Operating Force
- 60gf
- Release Force
- 10gf
- Operating Position
- 0.812" (20.6mm)
- Pretravel
- 0.125" (3.2mm)
- Differential Travel
- 0.047" (1.2mm)
- Overtravel
- 0.051" (1.3mm)
- Mechanical Life
- 5,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C