首頁 > Honeywell代理商 > V15T16-CZ100A05-K
影像僅供參考,以產品規格為準
V15T16-CZ100A05-K
型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
微動/押扣開關 Lever Roller 16A @250VAC SPDT
型號:
V15T16-CZ100A05-K
品牌:
Honeywell
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Current Rating (Amps)
16A (AC)
Mounting Type
Chassis Mount
Circuit
SPDT
Switch Function
On-Mom
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type
Lever, Roller
Operating Force
120gf
Ingress Protection
Mechanical Life
5,000,000 Cycles
Electrical Life
50,000 Cycles
Release Force
20gf
Pretravel
0.063" (1.6mm)
Differential Travel
0.016" (0.4mm)
Overtravel
0.030" (0.76mm)
Operating Position
0.812" (20.6mm)
Voltage Rating - AC
250 V