首頁 > Honeywell代理商 > 2TL124-10
影像僅供參考,以產品規格為準
2TL124-10
型號描述:
撥動開關 Sealed OI/TL TOGGLES
型號:
2TL124-10
品牌:
Honeywell
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Jumper needed to achieve triple throw
Current Rating (Amps)
15A (AC)
Mounting Type
Panel Mount
Circuit
SP3T
Switch Function
On-On-On
Operating Temperature
-65°C ~ 71°C
Termination Style
Screw Terminal
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Illumination
Non-Illuminated
Bushing Thread
15/32-32
Actuator Length
12.70mm
Actuator Type
Standard Round
Ingress Protection
Environment Sealed
Panel Cutout Dimensions
Circular - 12.40mm Dia
Voltage Rating - AC
125 V