首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > TF31-6S-0.5SH(800)
影像僅供參考,以產品規格為準
TF31-6S-0.5SH(800)
型號描述:
6 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
型號:
TF31-6S-0.5SH(800)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Flat Flex Type
FFC, FPC
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type
Contacts, Bottom
Number of Positions
6
Pitch
0.020" (0.50mm)
Termination
Solder
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Height Above Board
0.069" (1.75mm)
Locking Feature
Flip Lock
Cable End Type
Tabbed
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Gold
Housing Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Features
Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C