首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FX10A-168P-SV1(91)
影像僅供參考,以產品規格為準
FX10A-168P-SV1(91)
型號描述:
168 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
CONN HDR 168POS SMD GOLD
型號:
FX10A-168P-SV1(91)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Number of Positions
168
Pitch
0.020" (0.50mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights
5mm
Height Above Board
0.177" (4.50mm)