首頁 > Hirose Connector代理商 > FH52K-30S-0.5SH(99)
影像僅供參考,以產品規格為準
FH52K-30S-0.5SH(99)
型號描述:
30 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
FFC和FPC連接器
型號:
FH52K-30S-0.5SH(99)
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
30
Pitch
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.079" (2.00mm)
Locking Feature
Flip Lock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material
Copper Alloy
FFC, FCB Thickness
0.30mm