首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FH35C-33S-0.3SHW(99)
影像僅供參考,以產品規格為準
FH35C-33S-0.3SHW(99)
型號描述:
33 Position FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FPC 33POS 0.3MM R/A
型號:
FH35C-33S-0.3SHW(99)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
30V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
33
Pitch
0.012" (0.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.035" (0.88mm)
Locking Feature
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Material
Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness
0.20mm