FH35C-33S-0.3SHW(50)
- 型號描述:
33 Position FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FPC 33POS 0.3MM R/A
- 型號:
- FH35C-33S-0.3SHW(50)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 30V
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions
- 33
- Pitch
- 0.012" (0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Termination
- Solder
- Height Above Board
- 0.035" (0.88mm)
- Locking Feature
- Flip Lock, Backlock
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Actuator Material
- Polyamide (PA), Nylon
- Contact Material
- Phosphor Bronze
- FFC, FCB Thickness
- 0.20mm