首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FH34SRJ-6S-0.5SH(50)
影像僅供參考,以產品規格為準
FH34SRJ-6S-0.5SH(50)
型號描述:
6 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC FPC 6POS 0.5MM R/A
型號:
FH34SRJ-6S-0.5SH(50)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
6
Pitch
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.039" (1.00mm)
Locking Feature
Rotary Lock, Backlock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Material
Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness
0.30mm