首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FH26W-45S-0.3SHW(60)
影像僅供參考,以產品規格為準
FH26W-45S-0.3SHW(60)
型號描述:
45 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.3MM R/A
型號:
FH26W-45S-0.3SHW(60)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Flat Flex Type
FPC
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type
Contacts, Bottom
Number of Positions
45
Pitch
0.012" (0.30mm)
Termination
Solder
FFC, FCB Thickness
0.20mm
Height Above Board
0.039" (1.00mm)
Locking Feature
Flip Lock
Cable End Type
Tapered
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Gold
Housing Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Actuator Material
Polyamide (PA), Nylon
Features
Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C