首頁 > Hirose代理商 > ER8-20P-0.8SV-5H
影像僅供參考,以產品規格為準
ER8-20P-0.8SV-5H
型號描述:
20 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
型號:
ER8-20P-0.8SV-5H
品牌:
Hirose
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Number of Positions
20
Pitch
0.031" (0.80mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Board Guide
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights
10mm, 12mm
Height Above Board
0.351" (8.91mm)