ER8-100S-0.8SV-5H(10)
- 型號描述:
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
INTERCONNECT RECTANGULAR
- 型號:
- ER8-100S-0.8SV-5H(10)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 375
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Board Guide
- Connector Type
- Receptacle, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish
- Gold
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Positions
- 100
- Pitch
- 0.031" (0.80mm)
- Height Above Board
- 0.210" (5.33mm)
- Contact Finish Thickness
- 10.0µin (0.25µm)
- Mated Stacking Heights
- 7mm, 10mm