首頁 > Hirose Connector代理商 > DF9-11S-1V(32)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF9-11S-1V(32)
型號描述:
11 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
板對板及夾層連接器 1.0MM V SMT RECPT 11P TIN PLATING
型號:
DF9-11S-1V(32)
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions
11
Pitch
0.039" (1.00mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish
Tin
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Mated Stacking Heights
4.3mm
Height Above Board
0.130" (3.30mm)