首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > DF40C-12DP-0.4V(51)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF40C-12DP-0.4V(51)
型號描述:
12 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
CONN PLUG 12POS SMD GOLD
型號:
DF40C-12DP-0.4V(51)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions
12
Pitch
0.016" (0.40mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
2.00µin (0.051µm)
Mated Stacking Heights
1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 3.5mm, 4mm
Height Above Board
0.045" (1.14mm)