DF40C-120DP-0.4V(51)
- 型號描述:
120 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
PLUG, 0.4MM PITCH, 1.5MM HEIGHT,
- 型號:
- DF40C-120DP-0.4V(51)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
數量:
- Connector Type
- Header, Outer Shroud Contacts
- Number of Positions
- 120
- Pitch
- 0.016" (0.40mm)
- Number of Rows
- 2
- Mounting Type
- Surface Mount
- Features
- Contact Finish
- Gold
- Contact Finish Thickness
- Mated Stacking Heights
- Height Above Board
- 0.045" (1.14mm)