首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > DF40B-10DS-0.4V(51)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF40B-10DS-0.4V(51)
型號描述:
10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
型號:
DF40B-10DS-0.4V(51)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions
10
Pitch
0.016" (0.40mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
2.00µin (0.051µm)
Mated Stacking Heights
1.5mm
Height Above Board
0.057" (1.45mm)