首頁 > Hirose Connector代理商 > DF36A-50S-0.4V(51)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF36A-50S-0.4V(51)
型號描述:
集管和線殼 50P STRT SMT RECEPT .4MM PITCH
型號:
DF36A-50S-0.4V(51)
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle
Contact Type
Center Strip Contact
Style
Board to Cable/Wire
Number of Positions
50
Number of Positions Loaded
All
Pitch - Mating
0.016" (0.40mm)
Number of Rows
1
Row Spacing - Mating
Mounting Type
Surface Mount
Termination
Solder
Fastening Type
Friction Lock
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
12.0µin (0.30µm)
Insulation Color
Black
Insulation Height
0.059" (1.50mm)
Contact Length - Post
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Finish - Post
Gold
Mated Stacking Heights
Ingress Protection
Features
Metal Cover, Solder Retention
Current Rating (Amps)
Varies by Wire Gauge
Voltage Rating
30VAC