首頁 > Hirose Electric代理商 > DF13C-5P-1.25V(21)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF13C-5P-1.25V(21)
型號描述:
型號:
DF13C-5P-1.25V(21)
品牌:
Hirose Electric
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Voltage Rating
150V
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
5
Number of Rows
1
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch - Mating
0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post
Tin
Insulation Height
0.189" (4.80mm)