首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > DF13C-5P-1.25V(21)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF13C-5P-1.25V(21)
型號描述:
Connector Header Surface Mount 5 position 0.049" (1.25mm)
CONN HEADER SMD 5POS 1.25MM
型號:
DF13C-5P-1.25V(21)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Connector Type
Header
Voltage Rating
150V
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
5
Number of Rows
1
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Detent Lock
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Brass
Insulation Color
Beige
Pitch - Mating
0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
Insulation Height
0.189" (4.80mm)