首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > DF13A-10P-1.25H(21)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF13A-10P-1.25H(21)
型號描述:
Connector Header Surface Mount, Right Angle 10 position 0.049" (1.25mm)
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.25MM
型號:
DF13A-10P-1.25H(21)
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Pitch - Mating
0.049" (1.25mm)
Number of Positions
10
Number of Rows
1
Row Spacing - Mating
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Detent Lock
Contact Length - Mating
Contact Length - Post
Overall Contact Length
Insulation Height
0.142" (3.60mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Brass
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Features
Solder Retention
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
150V