首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > DF13-20DP-1.25V(84)
影像僅供參考,以產品規格為準
DF13-20DP-1.25V(84)
型號描述:
Connector Header Surface Mount 20 position 0.049" (1.25mm)
CONN HEADER SMD 20POS 1.25MM
型號:
DF13-20DP-1.25V(84)
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Pitch - Mating
0.049" (1.25mm)
Number of Positions
20
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
0.049" (1.25mm)
Style
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Surface Mount
Detent Lock
Contact Length - Mating
0.094" (2.40mm)
Contact Length - Post
Overall Contact Length
Insulation Height
0.189" (4.80mm)
Contact Finish - Mating
Tin-Copper
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Brass
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Features
Board Guide, Solder Retention
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Insulation Color
Beige
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
150V