CX90B1B-24P
- 型號描述:
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
INTERFACE
- 型號:
- CX90B1B-24P
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Voltage - Rated
- 48VAC/DC
- Number of Contacts
- 24
- Connector Type
- USB-C (USB TYPE-C)
- Gender
- Receptacle
- Current Rating (Amps)
- 5A
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle; Through Hole
- Shielding
- Shielded
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C