CX70M-24P2
型號描述:
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle
CONN USB 3.1 TYPE C RECEPT MID M
型號:
CX70M-24P2
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Connector Type
USB-C (USB TYPE-C)
Number of Contacts
24
Gender
Receptacle
規格
USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1))
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Mounting Feature
Horizontal
Termination
Solder
Features
Ingress Protection
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Number of Ports
1
Current Rating (Amps)
5A