首頁 > Harwin Inc.代理商 > M50-3130645R
影像僅供參考,以產品規格為準
M50-3130645R
型號描述:
6 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
CONN RCPT 6POS 0.05 GOLD SMD
型號:
M50-3130645R
品牌:
Harwin Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Bottom or Top Entry
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Number of Positions
6
Number of Positions Loaded
All
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Number of Rows
1
Row Spacing - Mating
Mounting Type
Surface Mount
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
12.0µin (0.30µm)
Insulation Color
Black
Insulation Height
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Post
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Finish - Post
Gold
Mated Stacking Heights
3.1mm, 3.6mm, 3.8mm
Ingress Protection
Features
Pick and Place
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
500VAC