CON-3/120/75
型號描述:
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 75 A 120VAC Coil Chassis Mount
接觸器 - 機電 3P 120V 75A CONT.
型號:
CON-3/120/75
品牌:
Hartland Controls / Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
120VAC
Contact Form
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current)
75 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Termination Style
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Must Operate Voltage
88 VAC
Must Release Voltage
20 VAC