CAP-5/440R
- 型號描述:
- CAP ALUM 5UF 3% 440V QC CHAS MT
- 型號:
- CAP-5/440R
- 品牌:
- Hartland Controls/Littelfuse
- 1
- Packaging
- Box
- Tolerance
- ±3%
- Package / Case
- Radial, Can - QC Terminals
- Size / Dimension
- 2.640" L x 2.130" W (67.06mm x 54.10mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C
- Applications
- Motor Start
- Lead Spacing
- Lifetime @ Temp.
- 60000 Hrs @ 70°C
- Height - Seated (Max)
- 2.130" (54.10mm)
- Voltage - Rated
- 440 V