CAP-5/440R
型號描述:
馬達啟動電容器和馬達運行電容器 5 MFD 370/440V ROUND CAP
型號:
CAP-5/440R
品牌:
Hartland Controls / Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Tolerance
±3%
Package / Case
Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension
2.640" L x 2.130" W (67.06mm x 54.10mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Applications
Motor Start
Lead Spacing
Lifetime @ Temp.
60000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max)
2.130" (54.10mm)
Voltage - Rated
440 V