CAP-50/5/440
型號描述:
馬達啟動電容器和馬達運行電容器 50+5 MFD 370/440V OVAL CAP
型號:
CAP-50/5/440
品牌:
Hartland Controls / Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
5µF, 50µF
Tolerance
±3%
Voltage - Rated
440 V
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
Dielectric Material
Polypropylene (PP) Film, Metallized
Lifetime @ Temp.
Operating Temperature
Polarization
Applications
Motor Run
Lead Spacing
Size / Dimension
4.410" L x 2.460" W (112.01mm x 62.48mm)
Height - Seated (Max)
2.460" (62.48mm)